1993 Trenčianske Teplice (14.-18.6.1993)

Medzinárodný filmový festival Art Film vznikol z iniciatívy režiséra a scenáristu Petra Hledíka. Prvý ročník sa uskutočnil v Trenčianskych Tepliciach pod záštitou UNESCO. Bol komornou prehliadkou dokumentárnych filmov, ktoré sa premietali len v novo zrekonštruovanom Kine Prameň. Asi 400 divákov, 5 novinárov a 42 akreditovaných hostí  si počas 6 festivalových dní prezrelo 102 filmov. Súťaž prvého ročníka bola rozdelená do dvoch kategórií. Hlavná súťažná kategória bola tematicky venovaná dokumentárnym filmom o baroku, ako reakcia na práve skončený Medzinárodný rok baroka. Významnou udalosťou prvého ročníka bola reprezentačná prehliadka filmov britského režiséra Petera Greenawaya a workshop, ktorý režisér usporiadal hlavne pre študentov filmových škôl.

1994 Trenčianske Teplice (14.-19.6.1994)

Súťažné kategórie 2. ročníka sa zamerali na dokumentárny film a filmy študentov v dvoch súťažných kategóriách. V nesúťažných kategóriách sa predstavilo množstvo experimentálnych, dokumentárnych i hraných filmov z rôznych krajín. V hlavnej súťažnej kategórii a v sekcii študentských filmov Na ceste súťažilo 39 filmov z 18 krajín. V štyroch nesúťažných sekciách sa predstavilo 27 filmov z 8 krajín. Návštevníci mali tiež možnosť vidieť francúzske a rakúske filmy o umení, súčasťou programu bola aj kategória Rakúska retrospektíva či sekcia venovaná klasikovi českého dokumentárneho filmu Jiřímu Lehovcovi. Súťaž bola rozdelená do dvoch kategórii, festival sa konal pod záštitou UNESCO.

1995 Trenčianske Teplice (23.-29.6.1995)

Počas 3. ročníka Art Filmu v Trenčianskych Tepliciach sa po prvý krát odovzdávalo ocenenie Hercova misia. Cena sa udeľuje hercovi, ktorý ovplyvnil myslenie, životný štýl, životné hodnoty svojej generácie i ďalších generácií. Historicky prvým laureátom sa stal taliansky herec Franco Nero. O desať rokov sa vrátil na Slovensko a svoju vlastnoručne pripevnenú tabuľku si bol osobne pozrieť. V hlavnej súťažnej kategórii a v sekcii študentských filmov Na ceste súťažilo 48 filmov z 19 krajín. V siedmich nesúťažných sekciách sa predstavilo 47 filmov z 11 krajín. Festival sa stal v roku 1995 oficiálnym miestom osláv storočnice filmu organizovaných Radou Európy, ktorá prevzala aj záštitu nad festivalom.

1996 Trenčianske Teplice (21.-27.6.1996)

Hneď tri známe osobnosti svetového filmu ocenil festival počas 4. ročníka – talianska herečka Gina Lollobrigida, jej krajan  Alberto Sordi a nezabudnuteľný slovenský herec Jozef Kroner. Jeho dcéra Zuzana si rovnakú cenu prevzala o niekoľko rokov neskôr. Súťaž bola rozdelená do dvoch kategórii, predsedom päťčlennej medzinárodnej poroty bol Jiří Menzel. V hlavnej súťažnej kategórii a v sekcii študentských filmov Na ceste súťažilo 44 filmov z 18 krajín. V siedmich nesúťažných sekciách sa predstavilo 61 filmov z 10 krajín. Festival sa po prvý krát prezentoval prostredníctvom vlastnej webovej stránky. Záštitu nad ním prevzala Rada Európy.

1997 Trenčianske Teplice, Trenčín (20.-27.6.1996)

Okrem kina Prameň a videoprojekcie sa začalo premietať aj vo veľkom festivalovom kine v koncertnej sieni Kúpeľnej Dvorany s kapacitou 700 divákov. Herečka Geraldine Chaplin, dcéra Charlieho Chaplina, si prevzala cenu Hercova misia. Všade rozdávala úsmev a bola veľmi príjemným hosťom festivalu. Rovnako ako český herec Vlastimil Brodský, ktorý tiež získal rovnakú cenu. Členmi medzinárodnej poroty 5. ročníka boli, okrem iných, aj svetoznámy poľský režisér Krzysztof Zanussi a český kameraman a režisér Jan Špáta, ktorého 8 vybraných filmov bolo tiež súčasťou festivalového programu. V troch súťažných sekciách súťažilo 45 filmov z 25 krajín. V siedmich nesúťažných sekciách sa predstavilo 61 filmov z 9 krajín.

1998 Trenčianske Teplice (19.-26.6.1998)

Pocta švédskej kinematografii, deň francúzskeho, maďarského a portugalského filmu, či 100 rokov českého filmu boli súčasťou programu 6. ročníka festivalu.  Hercova misia bola odovzdaná do rúk dvornému hercovi a osobnému priateľovi Irgmana Bergmana – Erlandovi Josephsonovi. Slávna francúzska herečka Annie Girardot okúzlila slovenskú odbornú i laickú verejnosť v samotnom dejisku festivalu šarmom a bezprostrednosťou. V tom čase mala za sebou úspešný návrat na filmové plátno. Postava v Lelouchových Bedároch jej vyniesla cenu francúzskej filmovej akadémie César. Na 6. ročníku bola tiež ocenená maďarská herečka Mari Törőcsik, ktorá stvárnila úlohy vo filmoch najslávnejších maďarských režisérov. V troch súťažných sekciách súťažilo 55 filmov z 25 krajín. V siedmich nesúťažných sekciách sa predstavilo 79 filmov z 16 krajín.

1999 Trenčianske Teplice (18.-25.6.1999)

V troch tradičných súťažných kategóriách (Art Fiction, Artefakty a Na ceste) súťažilo 50 filmov z 28 krajín, v siedmich nesúťažných sekciách sa predstavilo 94 filmov z 18 krajín. Tematické dni 7. ročníka boli venované rakúskemu, českému, izraelskému, francúzskemu, írskemu, poľskému a portugalskému filmu. Špeciálnu kolekciu holandskej kinematografie uviedla prehliadka Na bicykli do Hollywoodu. Ocenenie Hercova misia si prevzali legenda svetovej kinematografie Sophia Loren, hviezda českého filmu Iva Janžurová, talianskym seriálom Chobotnica preslávený Michele Placido a slávny predstaviteľ poľskej filmovej klasiky Daniel Olbrychski.

2000 Trenčianske Teplice (23.-30.6.2000)

Program 8. ročníka sa niesol v znamení magického roku 2000. Bol koncipovaný pod mottom Film a 20. storočie a jeho súčasťou boli retrospektívy veľkých filmárskych osobností ako Orson Welles, Juan Antonio Bardem či Ken Russell. Ocenenia Hercova misia získali výrazné herecké česko-slovenského ale i svetového filmu – česká herečka Jana Brejchová, Ladislav Chudík a Catherine Deneuve, francúzska filmová herečka a jedna z najväčších hviezd strieborného plátna. V troch súťažných sekciách sa na festivale predstavilo 46 filmov z 27 krajín. V siedmich nesúťažných sekciách sa predstavilo 51 filmov z 18 krajín.

2001 Trenčianske Teplice, Bratislava (22.-29.6.2001)

9. ročník priniesol do Trenčianskych Teplíc hviezdu francúzskeho filmu Jeana-Paula Belmonda, ktorý si osobne prevzal ocenenie Hercova misia. Jeho ďalšími laureátmi boli český herec Jiří Bartoška a prvá dáma slovenského filmu Emília Vášáryová. V roku 2001 s po prvý krát odovzdávalo ocenenie Zlatá kamera určené domácim a zahraničným profesionálom najrôznejších profesií spojených s filmom za ich výrazný prínos pre oblasť kinematografie. Prvými laureátmi boli slovenský režisér Martin Hollý a filmový kritik a publicista Pavol Branko. Festivalové filmy sa premietali po prvý krát aj v bratislavskom kine Tatra. V súťažných sekciách sa o priazeň poroty uchádzalo 39 filmov z 24 krajín. V siedmich nesúťažných sekciách sa predstavilo 86 filmov z 24 krajín.

2002 Trenčianske Teplice (21.-29.6.2002)

Jubilejný 10. ročník návštevníkom ponúkol bohatú filmovú nádielku v podobe 131 filmov v 11 sekciách, z toho 39 v troch súťažných.  Po prvý raz sa na festivale v Trenčianskych Tepliciach premietalo v open air kine. Cenu Hercova misia si na záverečnom večere festivalu prevzali Božidara Turzonovová, Boleslav Polívka a jeden zo symbolov talianskeho filmu Ornella Muti. Zlatú kameru získali režisér Juraj Jakubisko a strihač Maximilián Remeň.

2003 Trenčianske Teplice (20.-28.6.2003)

Festival otvorila vojnová dráma režiséra Romana Polanského – Pianista. Ocenenie Hercova misia si v Trenčianskych Tepliciach osobne prevzali populárna česká herečka Jiřina Bohdalová, maďarský herec György Cserhalmi, poľský filmový a divadelný herec Jerzy Stuhr a rakúsky herec Klaus Maria Brandauer. Laureátmi ocenenie Zlatá kamera sa stali arménsky režisér Don Askarian, česko-slovenský kameraman Vincent Rosinec a významný slovenský scénograf Roman Rjachovský. V troch súťažných sekciách sa predstavilo 50 filmov, celkom festivalový program ponúkol 130 snímok z celého sveta. Mimoriadnu pozornosť vzbudila retrospektíva filmov Federica Felliniho, ktorá na Slovensko priniesla nielen zrekonštruované Felliniho filmy ale aj filmy o tomto výnimočnom talianskom režisérovi.

2004 Trenčianske Teplice, Bratislava (18.-25.6.2004)

12. ročník sa niesol v znamení niekoľkých zmien. Okrem tradičných Trenčianskych Teplíc sa festival rozšíril do Bratislavy. Teplická časť v dňoch 18.-22.6. bola tradičná, festivalová a pracovná. Vyhlásenie výsledkov filmových súťaží sa uskutočnilo 22. júna. Široká verejnosť si mohla pozrieť ocenené, najvýznamnejšie a najatraktívnejšie filmy z festivalovej ponuky v dňoch od 23. do 25. júna v bratislavských kinách.
Okrem tradičných súťažných a nesúťažných sekcií špeciálne miesto v programe mala sekcia venovaná brazílskemu filmu. Ocenenie Hercova misia si v trenčianskych Tepliciach prevzali Květa FialováŠtefan Kvietik, Zlatú kameru získal televízny režisér Vido Horňák, jeden zo zakladateľov slovenského animovaného filmu Vlastimil Herold (in memoriam) a český filmový skladateľ Petr Hapka.

2005 Trenčianske Teplice, Trenčín (17.-25.6.2005)

Festival sa po prvý raz konal rovnocenne v dvoch mestách: Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Hercovu misiu si prevzali česká herečka Dagmar Havlová – Veškrnová a americká filmová hviezda Nastassja Kinski, Zlaté kamery za prínos pre kinematografiu slovenský kameraman Tibor Biath a maďarský režisér Miklós Jancsó. Tento ročník bol však premiérový aj v organizácii festivalu. Po prvýkrát sa hlavným organizátorom stala nezisková organizácia ART FILM a jeho producentom Ján Kováčik. Milan Lasica sa stal prezidentom festivalu a jeho zakladateľ, Peter Hledík, viceprezidentom a riaditeľom Hercovej misie a Zlatej kamery. Od roku 2005 dostali ocenenia v súťažných kategóriách názov Modrý anjel, podľa legendárneho filmu s Marlene Dietrich. V siedmich festivalových kinách sa uskutočnilo 130 predstavení, na ktorých festival uviedol 160 krátkych i dlhometrážnych filmov.

2006 Trenčianske Teplice, Trenčín (23.6.-1.7.2006)

170 snímok zo 40 krajín sveta ponúkol divákom 14. ročník, ktorý otvorila Jacqueline Bisset a film Françoisa Truffauta Americká noc, v ktorom si zahrala hlavnú úlohu. Herečka si zároveň prevzala cenu Hercova misia a v tomto roku si plaketu so svojim menom pripevnil na Most Slávy aj Lubomír Lipský. S cenou Zlatá kamera odchádzali z festivalu režiséri Andrzej Wajda a Dušan Hanák. Festival ponúkol okrem filmových predstavení v 3 súťažných a 15 informatívnych prehliadkach aj 23 tlačových konferencií, 5 workshopov a seminárov, štyri výstavy fotografií, v spolupráci s VŠVU výstavu diel mladých výtvarníkov Imagine!  a desiatky živých koncertov.

2007 Trenčianske Teplice, Trenčín (22.-30.6.2007)

15. ročník ponúkol divákom 162 krátkych i celovečerných, hraných, dokumentárnych aj animovaných filmov zo 46 krajín celého sveta. V piatich festivalových kinách sa uskutočnilo vyše 170 filmových predstavení. Jeho súčasťou bolo aj osem živých koncertov, z ktorých najväčším bolo vystúpenie skupiny Wedding and Funeral Band srbského skladateľa Gorana Bregovića, sprievodný program spestrili dve výstavy, viaceré inštalácie, multimediálne projekty a vystúpenia popredných slovenských i zahraničných DJ-ov. Festivalové podujatia navštívilo 25 420 divákov. Ceny Hercova misia si do Trenčianskych Teplíc prišli prevziať srbská herečka Mirjana Karanović, francúzska hviezda Isabelle Huppert a slovenský herec Marián Labuda. Ocenenie Zlatá kamera získali ruský režisér, herec a pedagóg Oleg Tabakov, svetoznámy režisér poľského pôvodu Roman Polanski a český režisér Jiří Menzel.

2008 Trenčianske Teplice, Trenčín (27.6.-6.7.2008)

Festival a sprievodné podujatia navštívilo  počas 16. ročníka tamer 30 000 Filmoví fanúšikovia si mohli pozrieť spolu 185 krátkych i celovečerných, hraných, dokumentárnych aj animovaných filmov. Okrem troch súťažných sekcií – Hlavná súťaž, Panoráma Východu a Súťaž krátkych filmov uviedol Art Film aj prehliadku Nový čínsky film, tradičnú sekciu s horúcimi filmovými novinkami Panoráma, výber z najlepších českých a slovenských študentských filmov Yin And Young alebo kolekciu dokumentárnych filmov. Novinkou tohoto ročníka bol kinostan Tatra banka Cinema v Trenčianskych Tepliciach. Ceny Hercova misia si do Trenčianskych Teplíc prišli prevziať talianska herečka Chiara Caselli, protagonista veľkofilmov Lawrence z Arábie alebo Doktor Živago Omar Sharif, slovenský herec Ivan Palúch a nórska herečka Liv Ullmann. Festivalové ocenenie Zlatá kamera získali legendárny taliansky scenárista Tonino Guerra, svetoznámy český kameraman Miroslav Ondříček a poľský režisér Krzysztof Zanussi.

2009 Trenčianske Teplice, Trenčín (20.-27.6.2009)

Celková návštevnosť 17. ročníka dosiahla viac ako 31 000 návštevníkov. Filmoví fanúšikovia si mohli pozrieť spolu vyše 150 krátkych i celovečerných, hraných, dokumentárnych aj animovaných filmov. Festival privítal svetoznámeho herca Jeremyho Ironsa, ktorý si osobne prevzal ocenenie festivalu Hercova misia. Rovnaké ocenenie dostal aj český herec Jaromír Hanzlík. Zlatú kameru si odniesol jeden z najznámejších talianskych režisérov za posledných 50 rokov, Ettore Scola, z Česka si pre ocenenie prišla kultová režisérka, prvá dáma českého filmu Věra Chytilová. Vzácnou bola aj návšteva dvorného producenta režiséra Stanleyho Kubricka, Jana Harlana, ktorý uviedol kultový horor Shining. Spomedzi 15 súťažných snímok sa víťazným filmom sa stal britský film Hlad režiséra Stevea McQueena, ktorý na minuloročnom Cannes získal cenu za najlepší debut, Zlatú kameru. Festival venoval poctu známemu českému režisérovi Petrovi Weiglovi. Český tvorca hudobných filmov, opier a baletov si z festivalu odniesol špeciálny darček, ktorý mu pripravila organizátorka stretnutia herečka Magda Vášáryová.

2010 Trenčianske Teplice, Trenčín (18.-26.6.2010)

Vo festivalových kinách sa 18. ročníka premietlo rovných 240 filmov zo 48 krajín rozdelených do rekordného počtu 17 súťažných sekcií, oficiálneho výberu ako aj retrospektív a pôct filmovým osobnostiam. Počet projekcií, ktoré si diváci mohli vychutnať sa vyšplhal na rekordných 270. V rámci slávnostného otvorenia si Hercovu misiu prevzal Josef Abrhám, český herec so slovenskými koreňmi, a Zlatú kameru jeden z najúspešnejších českých režisérov Václav Vorlíček. V priebehu festivalu si Hercovu misiu prevzal Milan Kňažko a Zlatú kameru Stanislav Szomolányi. V jeho závere si tretiu Hercovu misiu v Trenčianskych Tepliciach prevzal Gérard Depardieu. Spomedzi množstva sprievodných akcií stojí za spomenutie aj krst knihy o legendárnom slovenskom režisérovi Paľovi Bielikovi spojenú s premietaním zreštaurovanej verzie filmu Kapitán Dabač za účasti Ladislava Chudíka.

2011 Trenčianske Teplice, Trenčín (17.-25.6.2011)

Filmový maratón 19. ročníka odštartoval úvodným slávnostným ceremoniálom, na ktorom si maďarský herec János Bán, predstaviteľ povestného Otíka z kultového filmu Vesničko má středisková, prevzal Hercovu misiu a svetoznámy režisér Emir Kusturica Zlatá kameru. Postupne k nim pribudli počas festivalu český herec a scenárista Zdeněk SvěrákZuzana Kronerová (Hercova misia) ako aj francúzsky scenárista a dlhoročný spolupracovník Miloša Formana Jean-Claude Carrière a slovenský scénograf Milan Čorba (Zlatá kamera). V Medzinárodnej súťaži hraných filmov sa o ceny Modrý anjel usilovalo 15 filmov, z ktorých viaceré už získali ocenenia na známych festivaloch. O víťazoch rozhodovala porota pod vedením legendy slovenského filmu Juraja Jakubiska. Festival ukončila exkluzívna slovenská premiéra jediného filmu českého spisovateľa a politika Václava Havla Odcházení.

2012 Trenčianske Teplice, Trenčín (16.-23.6.2012)

Festival počas svojho 20. ročníka ponúkol filmovým nadšencom 13 sekcií vrátane pôct oceneným osobnostiam a pre návštevníkov prichystal 157 filmov, 86 celovečerných a 71 krátkych filmov z celého sveta. Uskutočnilo sa 184 festivalových premietaní v šiestich kinosálach. Do jeho programu sa podarilo získať až sedem snímok, ktoré najviac zaujali na prestížnom festivale v Cannes. Slávna francúzska herečka Emmanuelle Béart si  osobne prevzala ocenenie Hercova misia, rovnakú cenu si prišiel do Trenčianskych Teplíc prevziať jeden z najobľúbenejších českých hercov Miroslav Donutil. Na záver zavítal do dejiska festivalu hviezdny oscarovský herec Sir Ben Kingsley aby si tiež prevzal Hercovu misiu. Počas úvodného ceremoniálu festival ocenil Zlatou kamerou jedného z  najuznávanejších ruských režisérov, ktorý prerazil aj v Hollywoode, Andreja Končalovského a slovenského kameramana Doda Šimončiča. Na záverečnom ceremoniáli si ocenenie prebral zakladateľ slovenského animovaného filmu, dramaturg a režisér Rudolf Urc.

2013 Trenčianske Teplice, Trenčín (21.-26.6.2013)

Jadro 21. ročníka bolo situované v meste Trenčín. Vo Festivalovom parku v Trenčianskych Tepliciach vlastnoručne pripevnili mosadzné plakety – slovenská herecká legenda Martin Huba a svetová herečka zo Slovenska Barbora Bobulova. Hercovou misiou si Art Film Fest uctil aj majstrovstvo Júliusa Satinského. Pri príležitosti 10. výročia od úmrtia tohto nezabudnuteľného herca mu ako poctu venoval aj špeciálnu programovú sekciu, do ktorej vybral snímky prezident festivalu Milan Lasica. Festival ocenil aj dvoch filmových profesionálov za ich výrazný prínos do oblasti kinematografie. Cena Zlatá kamera poputovala do rúk svetoznámeho rakúskeho režiséra Ulricha Seidla, ktorého snímky žnú úspech na najprestížnejších festivaloch, a uznávaného slovenského režiséra Juraja Herza. Celkovo bolo uvedených 153 filmov zo 48 krajín v trinástich sekciách.

2014 Trenčianske Teplice, Trenčín (21.-27.6.2014)

22. ročník premietol počas sedemdňového filmového maratónu 133 filmov zo 49 krajín. Český herec Ivan Trojan si prevzal cenu Hercova misia a tabuľku so svojim menom vlastnoručne pripevnil vo Festivalovom parku v Trenčianskych Tepliciach, rovnako tak aj svetoznáma Claudia Cardinale. Ocenenie Zlatá kamera si prevzali oscarový režisér István Szabó ako aj významný slovenský scenárista Ondrej Šulaj. Jedným z vrcholov festivalovej ponuky bola programová sekcia Vojna a film, ktorá ponúkla divákom súbor diel, ktoré sa stali už stali žánrovou klasikou – medzi nimi slávne fnímky režisérov Kubricka, Petersena, Klimova, Tarkovského, Leana ale aj Bielika, Hollého či Barabáša.

2015 Trenčianske Teplice, Trenčín (19.-26.6.2015)

23. ročník sa konal poslednýkrát v Trenčíne a Trenčianskych Tepliciach. Počas osemdňového filmového maratónu uviedol 126 filmov z päťdesiatich krajín. Program bol rozdelený do 14 sekcií vrátane pôct oceneným osobnostiam. Cenu Hercova misia za mimoriadny prínos hereckému umeniu vo filme dostala česká diva, držiteľka piatich Českých levov, Anna Geislerová a jeden z najvýznamnejších slovenských hercov, ktorý sa svojím umením presadil doma aj v zahraničí – Juraj Kukura. Ocenenie Zlatá kamera si na otváracom ceremoniáli prevzal významný slovenský kameraman Ján Ďuriš. Počas záverečného ceremoniálu ňou organizátori prekvapili režiséra a zakladateľa festivalu Petra Hledíka.

2016 Košice (17.-25.6.2016)

Po 23 rokoch sa festival presunul do metropoly východu, kde našiel skvelé podmienky čo sa týka infraštruktúry potrebnej pre jeho organizáciu. Počas deväťdňového filmového maratónu uviedol 160 filmov z 57 krajín, rozdelených do 15 sekcií vrátane pôct oceneným osobnostiam. K tradičným oceneniam od 24. ročníka pribudla aj divácka cena. Za výnimočný umelecký prínos v kinematografii bol ocenený britský režisér Sir Alan Parker – tvorca nezabudnuteľných filmov a držiteľ mnohých festivalových a filmových cien. Zlatú kameru britskému režisérovi odovzdal čerstvý laureát ceny Hercova misia Karel Roden. Okrem nich boli v priebehu 24. ročníka ocenené ďalšie dve ďalšie výnimočné osobnosti. Zlatú kameru si uznávaný britský režisér Stephen Daldry. Hercovu misiu si prevzal srbský herec Lazar Ristovski z rúk svojej kolegyne Mirjany Karanovič, ktorá toto ocenenie získala v roku 2007.

2017 Košice (16.-24.6.2017)

Festival uviedol počas svojho 25 ročníka viac ako 170 filmov a zúčastnilo sa ho mnoho známych osobností. Ceny Hercova misia, získali Ondřej VetchýMagda Vášáryová. Po prvý raz bola udelená aj Cena prezidenta festivalu Milana Lasicu, ktorou hneď v úvode ocenili Jiřího BartoškuMáriu Kráľovičovú. Ceny Zlatá kamera si z Košíc odniesli slovenský režisér Dušan Trančík a český režisér Jan Hřebejk. Od roku 2017 k tradičnému festivalovému denníku pribudla aj festivalová televízia, ktorá na dennej báze zaznamenávala atmosféru na jednotlivých miestach ako aj rozhovory s osobnosťami filmového sveta ale aj návštevníkmi festivalu.

2018 Košice (15.-23.6.2019)

26. ročník ponúkol počas 9 dní celkovo 206 filmov zo 49 krajín, 268 projekcií v 19 programových sekciách. Novinkou bol aj Festival Azyl – medzinárodný online festival minútových a päťminútových filmov a videoklipov. Cenu prezidenta festivalu získal režisér Fero Fenič, ktorý uviedol aj vlastnú sekciu svojich obľúbených filmov. Súčasťou programovej ponuky bolo aj 100. výročie narodenia velikána svetového filmu Ingmara Bergmana, pričom pri tejto príležitosti pricestoval do Košíc aj jeho syn Ingmar Bergman jr. Ocenenie Hercova misia si prevzali herečky Zuzana MauréryIvana Chýlková, Zlatú kameru získal ruský režisér Alexej German ml. Veľkej pozornosti sa na festivale tešil aj Miro Žbirka, ktorý osobne uviedol zreštaurovenej verzie slávneho kresleného filmu Yellow Submarine so svojou milovanou skupinou The Beatles.

2019 Košice (14.-22.6.2019)

Počas 9 dní 27. ročníka festival ponúkol viac ako 150 filmov, medzi nimi množstvo premiér domácich snímok a svetových diel, ktoré zarezonovali na najprestížnejších festivaloch. Po prvýkrát bol súčasťou programu tzv. industry program, ktorý tvorili filmové projekcie a následné prezentácie či prednášky filmových tvorcov, ale aj diskusie na filmárske témy, ktoré rezonovali v našom regióne. Milan Lasica udelil na záverečnom ceremoniáli Cenu prezidenta festivalu Štefanovi Kvietikovi, ktorý ju prevzal z rúk svojej dlhoročnej hereckej kolegyne Emílie Vášáryovej. Zlatá kamera, ktorú Art Film Fest udeľuje tvorcom a tvorkyniam za ich výrazný prínos v oblasti kinematografie. Laureátom ocenenia Zlatá kamera sa stal maďarský režisér Kornél Mundruczó, viackrát ocenený na festivale v Cannes, s množstvom celosvetovo úspešných filmov na svojom konte. Hercovu misiu si v Košiciach na slávnostných ceremoniáloch v Kunsthalle ako aj za účasti verejnosti na Hlavnom námestí v Košiciach prevzali Roman LuknárJiří Lábus. Festval uviedol premiéru zdigitalizovanej verzie hudobného filmu Rabaka za účasti Joža Ráža, Jána Baláža i Borisa Filana, pričom do metropoly východu ako vyhľadávaná rekvizita na fotografovanie dorazila aj legendárna Škoda 110 R z uvedeného filmu

2021 Košice (23.-27.6.2021)

V roku 2020 musel byť festival zrušený v dôsledku celosvetovej pandémie Covid19. Napriek rôznym obmedzeniam s ňou spojenými, ktoré pretrvávali aj o rok neskôr priniesol 28. ročník opäť exkluzívne filmové premiéry, ktoré aktuálne rezonovali vo svete, snímky ovenčené cenami z prestížnych festivalov, aj klenoty kinematografickej histórie. Na úvodnom ceremoniáli Art Film Festu bolo odovzdané ocenenie Hercova misia českému hercovi Petrovi Nárožnému. Cenu prezidenta festivalu získal in memoriam režisér a kameraman Jaroslav Siakeľ, jeden z tvorcov prvého slovenského celovečerného hraného filmu Jánošík (1921). Snímku festival premietol o deň neskôr na naplnenom nádvorí Katovej bašty, so živým hudobným sprievodom hudobníkov Davida Kollara a Tomáša Mutinu. Počas Art Film Festu sa konal päťdňový workshop spriateleného online festivalu Azyl.
Ani nie mesiac po skončení 28. ročníka nás navždy opustil jediný prezident v jeho histórii Milan Lasica.

2023 Košice (16.-23.6.2023)

Okrem tradičného a osvedčeného festivalového programu (8 dní / 12 sekcií / 42 krajín / 118 filmov / 148 projekcií) sa niesol 29. ročník v znamení pocty jedinému prezidentovi festivalu v jeho histórii. Čestné ocenenie Hercova misia si prevzala Magda Vášáryová spolu s vnučkami a Milanovi Lasicovi bol venovaný aj samostatný hudobný večer. Výnimočným bolo aj uvedenie vôbec najdlhšieho filmu v doterajšej histórii festivalu – viac ako sedemhodinového opusu Satanské tango svetoznámeho maďarského režiséra Bélu Tarra. Držiteľ ocenenia Zlatá kamera ho osobne uviedol na záver svojho päťdňového pobytu v Košiciach. Hercovu misiu si v srdečnom prostredí návštevníkov festivalu prevzali Zdena StudenkováEva Holubová.

2024 Košice (21.-28.6.2024)

Jubilejný 30. ročník festivalu ponúkol 13 programových sekcií, v rámci ktorých sa uviedlo počas 171 projekcií 143 filmov v 8 kinosálach a k tomu aj ďalších 54 sprievodných podujatí. K tradičným dvom súťažným sekciám pribudla ďalšia – Medzinárodná súťaž filmov zo strednej a východnej Európy, ktorého premiérovým víťazom sa stal debut poľského režiséra Klaudiusza Chrostowského Ultima Thule. Zlatú kameru si prevzali tri významné režisérske osobnosti: Miloslav Luther (Slovensko), Cristi Puiu (Rumunsko) a Sergej Loznica (Ukrajina). Ďalšie honorárne ocenenie – Hercovu misiu – si na záverečnom ceremoniáli prevzali Antónia Lišková, ktorá sa herecky presadila najskôr v talianskych a až následne slovenských filmoch a Maroš Kramár. Počas festivalu podpísali organizátori s predstaviteľmi mesta Košice memorandum o spolupráci na ďalších desať rokov.