Mesto Košice

Od roku 2016 sa dianie MFF Art Film presunulo do Košíc najmä kvôli vhodnejšej infraštruktúre. Košice sú kultúrnym a ekonomickým centrom východu Slovenska a ideálnou lokalitou pre usporiadanie filmového festivalu.

Kiná a kultúrne priestory

MFF Art Film sa bude konať v centre Košíc. Sprievodný program pre širokú verejnosť sa bude konať na košickej Hlavnej ulici. Premietať filmy budeme v priestoroch uvedených nižšie.

kurnsthalle-ok

Kunsthalle

Kunsthalle s kapacitou 550 miest . Hala umenia Košice / Kunsthalle je pre svoje architektonické dispozície prioritne používaná na organizovanie medzinárodných výstav, workshopov a výstav komorného charakteru nastupujúcej generácie.
Adresa: Rumanova, 040 01 Košice
kulturpark-1

Kulturpark

Kulturpark s dvoma kinosálami každá s kapacitou 150 miest. Z armádneho priestoru vznikla kreatívna mestská štvrť plná života. Nový kultúrny stánok v Košiciach ponúka príležitosti na stretávanie sa, kreatívnu tvorbu a prezentáciu rôznych žánrov moderného umenia.
Adresa: Kukučínova 2, 040 01 Košice
veritas-sala

Kino Veritas

Kino na Dominikánskom námestí s tradíciou. Počas totality ním bolo pamätné kino Dukla. Po revolúcii bol na jeho základoch vybudovaný filmový klub Cinefil. Od roku 2023 má celkovú kapacitu 234 miest na sedenie a je vybavené najmodernejšími technológiami, veľkolepou akustikou a kinoplátnom s digitálnou projekciou.
Adresa: Dominikánske námestie 8, 040 01 Košice
kinousmev-ok

Kino Úsmev

Kino Úsmev v Košiciach s kapacitou 300 miest na sedenie. Kino Úsmev je digitalizované s celodennou prevádzkou, sedem dní v týždni. Nové technológie prinesú divákom kvalitný filmový zážitok a spoločnostiam jedinečnú formu prezentácie a propagácie na veľkom plátne.
Adresa: Kasárenské námestie 1, 040 01 Košice
katova-basta

Katova bašta

Katova Bašta, s kapacitou 200 miest, je pôvodný objekt, ktorý bol vybudovaný v druhej polovici 15. storočia. V rokoch l940 – l943 sa tu uskutočnila prístavba repliky Rákocziho exilového domu z Rodosto. V súčasnosti sa v interiéroch nachádza expozícia palných zbraní a Galéria bašta. Areál sa pravidelne využíva na organizovanie rôznych kultúrnych podujatí.
Adresa: Hrnčiarska 7, 040 01 Košice
zahradne_kino

Záhradné kino

Kúzelný priestor ukrytý v pasáži medzi Hlavnou 80 a Mäsiarskou 37 v Košiciach ponúka letný filmový program doplnený o prednášky, kvízy či koncerty. Záhradné kino bolo prvýkrát otvorené v roku 1956 vo dvore za bývalým kinom Partizán, dnešnou Malou scénou Štátneho divadla. Premietalo sa v ňom až do polovice 80. rokov. V roku 2021 sa dočkalo čiastočnej rekonštrukcie a znovuotvorenia pod taktovkou občianskeho združenia Cinefil.
Adresa: Hlavná 80, 040 01 Košice