Online festival AZYL sa predstaví na Art Film Feste Košice

Festival krátkych minútových a päťminútových filmov a videoklipov AZYL po dlhšej prestávke opäť ožíva. Naposledy mohli diváci vidieť tvorbu autorov prostredníctvom webovej stránky v roku 2012. Organizátori sa rozhodli podujatie obnoviť a začínajúcim filmárom i profesionálom opäť poskytnúť priestor pre prezentáciu svojej tvorby. Prihlasovanie do súťažných a nesúťažných sekcií je spustené od 22. februára a potrvá až do 15. mája 2018. Zrejme najvýraznejšou novinkou je nadviazanie spolupráce s medzinárodným filmovým festivalom Art Film Fest Košice 2018 (15. – 23. jún), kde budú môcť diváci vidieť výber najlepších filmov, a zároveň tu prebehne ocenenie autorov.

„Festival AZYL sme po rokoch úspešne oživili a teší ma, že diváci si budú môcť pozrieť projekcie práve na Art Film Feste v Košiciach. Minútové filmy sú podľa môjho názoru disciplína, v ktorej môže každý začínajúci filmár ukázať, čo je v ňom,“ povedal o festivale jeho riaditeľ Maroš Hečko.

O celkových víťazoch v troch súťažných kategóriách – minútové filmy, päťminútové filmy a videoklipy – Festivalu AZYL 2018 bude rozhodovať odborná porota z krajín Vyšehradskej štvorky. Slovensko v nej bude zastupovať režisér Jonáš Karásek a scenáristka, dramaturgička a profesorka Filmovej a televíznej fakulty VŠMU Zuzana Gindl-Tatárová. Návštevníci stránky festivalu AZYL zasa budú môcť hlasovať za najlepší divácky film online. Nesúťažná kategória bude slúžiť tak ako v minulých rokoch na filmové diela, ktoré nesplnia časový limit, ale autori sa rozhodnú prezentovať ich pred širokou laickou i odbornou verejnosťou.

Okrem najlepších filmov aktuálneho ročníka návštevníci Art Film Festu Košice budú mať možnosť zhliadnuť aj najlepšie a ocenené snímky z minulosti festivalu AZYL.

viac informácií:

www.festival.azyl.sk
www.facebook.com/festivalazyl
www.instagram.com/festivalazyl