Na Art Film Fest zavítal Tomáš Hanák. Ako kráľ!

Celkom nenápadne a s úsmevom na tvári zavítal do Trenčianskych Teplíc skvelý česko-slovenský herec Tomáš Hanák. V Kúpeľnej dvorane predstavil spoločne s ďalšími tvorcami pripravovanú slovenskú rozprávku Láska na vlásku.

,,Keď som sem išiel, bol som dosť unavený, pretože sme deň predtým v Čechách hrali. Je tu ale výborná atmosféra, takže ma únava hneď prešla. A rád by som ešte zašiel do kina,“ skonštatoval s úsmevom Hanák, ktorý si v novej rozprávke režisérky Mariany Čengel Solčanskej zahral kráľa. Verí, že aj súčasným deťom má stále čo rozprávkový príbeh povedať. ,,Aj preto nás to s deťmi tak baví, že stále veria pekným veciam. Veria, že dobro zvíťazí nad zlom. Vedia sa nadchnúť, dojať a cítiť so svojimi hrdinami. A to aj napriek tomu, že sa veková hranica detí, ktoré veria na Ježiška dramaticky znížila,“ povedal Hanák, ktorý filmy miluje, nakrúca, ale aj premieta.

Film Láska na vlásku sa odohráva v druhej polovici 15. storočia a je inšpirovaný jedným z najkrajších príbehov svetovej literatúry – románom Marka Twaina Princ a Bedár. Okrem Tomáša Hanáka si v ňom zahrajú Samuel Spišák, Celeste Buckingham a Judit Bárdos. Film sa dostane do kín v októbri, ale návštevníci Art Film Festu si už dnes môžu na verejnej prezentácii pozrieť obrazovú prezentáciu vybraných scén z filmu podfarbené hudbou od Celeste Buckingham.