Moët & Chandon opäť dokázal, že je neodmysliteľnou súčasťou filmového sveta

Opojné bublinky nikdy nechýbajú pri odovzdávaní Oscarov či Zlatých glóbusov a nechýbali ani na slovenskom Art Film Feste.

Medzinárodný filmový festival Art Film Fest a svetoznáma značka šampanského Moët & Chandon odštartovali exkluzívnu spoluprácu už v roku 2012 a ani tento rok prestížna značka na festivale nechýbala. Už od minulého týždňa prechádzali po červenom koberci trenčianskeho ODA hostia festivalu, členovia porôt medzinárodných súťaží hraných aj krátkých filmov či tohtoroční ocenení herci, ktorých táto značka symbolicky vítala. Najväčší úlovok napokon patril tohtoročnej Miss Slovensko, Karolíne Chomistekovej, ktorá 9-litrový Moët & Chandon vydražila za 999 €.

Trenčianske Teplice/Trenčín, 27. 6. 2013 – Medzi prvými ocenenými tohtoročného festivalu bol slovenský herec Martin Huba. Ten doteraz stvárnil viac ako 150 filmových, televíznych a divadelných postáv. Jeden z najvýznamnejších slovenských hercov sa stal počas úvodu Art Film Festu novým laureátom ocenenia Hercova misia. Touto cenou oceňuje Medzinárodný filmový festival Art Film Fest od roku 1995 herecké osobnosti za mimoriadny prínos do hereckého umenia v oblasti. Cez víkend tak Martin Huba vlastnoručne pripevnil mosadznú plaketu so svojím menom vo Festivalovom parku v Trenčianskych Tepliciach a zvečnil svoj podpis na unikántu trojlitrovú fľašu šampanského Moët & Chandon. Charizmatický herec zdôraznil, že hercova profesia je závislá od rôznych šťastných zhôd okolností. „Je mnoho ľudí, ktorí by si zaslúžili oveľa veselší a krajší osud na hereckej púti a nemali to šťastie. Som si toho vedomý. Nie každému sa rovnakou mierou naplnila táto čaša šťastia. Dnes si veľmi vážim, že mi osud a Pán Boh pomohli k tomu, že mám tú česť byť ocenený na Art Film Feste. Mnohým sa toho šťastia nedostalo," povedal Huba. Ocenením si uctili i výnimočného herca, nezabudnuteľného komika, vnímavého spisovateľa  a človeka s veľkým srdcom Júliusa Satinského.  Medzinárodný filmový festival Art Film Fest mu vzdal poctu a udelil mimoriadnu cenu Hercova misia. Mosadznú tabuľku s menom zosnulého Júliusa Satinského prevzala a vo Festivalovom parku v Trenčianskych Tepliciach pripevnila jeho dcéra Lucia.
Medzi tohtoročné hviezdy  jednoznačne patrila aj slovenská herečka žijúca v Taliansku, Barbora Bobulova. Narodila sa síce v Martine a jeden čas pôsobila na doskách SND, no slovenské publikum ju ťažko spozná, keďže zo Slovenska odišla pred šestnástimi rokmi. Na Art Film Feste už pred ôsmimi rokmi získala cenu Modrý anjel za rolu vo filme Diváčka, no medzi jej najvýznamnejšie ocenenie patrí cena Davida di Donatella a tiež ocenenie Zlatá stuha od Národného zväzu talianskych filmových novinárov, ktoré sa považujú za najprestížnejšie ocenenia v talianskej kinematografii. Túto poctu si vyslúžila vďaka hlavnej úlohe vo filme Cuore sacro/ Sväté srdce od režiséra Ferzana Ozpeteka, kde si ako mladá herečka zahrala ženu v rokoch, čím si získala za svoj výkon obdiv u filmových kritikov.
Unikátnu 9-litrovú fľašu Moët & Chandon Imperial, ktorá sa počas záverečného večierku festivalu vydražila za sumu 999 eur, vlastnoručne podpísali a venovali do dražby ocenení herci Huba i Bobulova. Minulého roku sa táto fľaša vydražila za 2200 eur a svojím  podpisom si tak Moët uctili francúzska herečka Emmanuelle Béart, český herec Miroslav Donutil a oscarový anglický herec Sir Ben Kingsley. Na záverečný ceremoniál sa prišla pozrieť aj speváčka Jana Kirschner, ktorá v týchto dňoch pripravuje novú skladbu spolu s Ivanom Táslerom a tiež mala zálusk na 9-litrovú fľašu šampanského, no súčasná Miss Slovensko 2013 Karolína Chomisteková vyfúkla tento skvost všetkým.

Moët & Chandon je oficiálnym dodávateľom šampanského pre kráľovské rodiny vo Veľkej Británii, v Dánsku a Španielsku. Zlatý poklad z pivníc Moët & Chandon objavil dokonca aj Vatikán a bez rozpakov ho môžeme nazvať „učebnicou dejín“, pretože sa stal svedkom a hosťom mnohých historických udalostí. Súčasťou filmového sveta je Moët už od roku 1930. Objavuje sa na filmovom plátne i elegantných večierkoch po jagavých premiérach. Známe je aj dlhodobé partnerstvo medzi Moëtom a Hollywoodom, čo dokazuje film Veľký Gatsby, kde Moët kraľuje po boku Leonarda Di Capria. Toto exkluzívne šampanské nechýba na odovzdávaní cien Academy Awards – Oscarov a už takmer dve desaťročia je oficiálnym partnerom odovzdávania cien Zlatý glóbus.
21. ročník Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest sa konal od 21. do 26. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Slovenským divákom tak ponúkol exkluzívne filmové zážitky i tento rok.