1. deň AFF – stručne

Workshop Pristrihni si! z dielne časopisu Kinečko ponúka návštevníkom možnosť vytvoriť jedinečné filmové dielo, ktoré bude prezentované na konci festivalu v Kine Prameň. Oddnes do stredy, vždy od 13. do 17. h sa možno vo Festivalovom parku naučiť strihať celuloidový pás a spoznať jeho postprodukciu.

Podujatie Videokocka otvorí dnes o symbolickej 21.21 h mladý výtvarník András Cséfalvay, laureát Ceny Oskára Čepana. V ďalších dňoch predstavia ,,medzi šiestimi stenami“ videoumenie študenti bratislavskej VŠVU a Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Film Hugo a jeho veľký objav Martina Scorseseho premietnu dnes o 22. h v Kinematografe Trenčín. V snímke si zahral aj skvelý Ben Kingsley, ktorý si na záver Art Film Festu prevezme ocenenie Hercova misia.

Raňajky v tráve, vyvrcholenie workshopu EkoHappening, sa budú podávať zajtra od 9. h. Študentky Katedry scénografie VŠMU, ktoré sa združili v Atelieri 307 pripravia eko-raňajky pre všetkých vo Festivalovom parku v Trenčianskych Tepliciach. V ponuke nemajú chýbať čerstvo znesené vajcia, aby si eko-hladoši mohli vybrať, spod ktorej sliepky by si najradšej dali praženicu.