Študenti idú na Art Film Fest za špeciálnu cenu

Mladí filmoví fanúšikovia patria už tradične k napočetnejšiemu publiku Art Film Festu. Aj preto im festival každoročne vychádza v ústrety a pripravuje pre nich mimoriadne zľavy. Blížiaci sa 20. ročník Art Film Festu, ktorý sa uskutoční od 16. do 23. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, ponúkne študentom do 26 rokov špeciálny cinepass.

Študentský cinepass je 8-dňová permanentka pre študentov základnej, strednej alebo vysokej školy vo veku do 26 rokov, ktorý umožní vstup na všetky festivalové projekcie aj sprievodné podujatia.
Plnohodnotný celofestivalový cinepass môžu študenti získať veľmi jednoducho. Od 19. mája do 31. mája sa budú môcť zaregistrovať na internetových stránkach artfilmfest.sk a  www.pss.sk a v predpredaji za 5 euro získať celotýždňový cinepass. Všetkým zaregistrovaným študentom bude cinepass vydaný na registračnom mieste festivalu. Musia sa preukázať študentským dokladom (index, žiacka knižka, potvrdenie o návšteve školy, študentská karta ISIC a podobne) a zaplatiť vyššie uvedený registračný poplatok.

Cinepass pre študentov prináša Prvá stavebná sporiteľňa, a. s.

Tí študenti, ktorí sa nezaregistrujú, si počas festivalu budú môcť zakúpiť cinepass za zľavnenú cenu 10 euro. Počas festivalu si za zvýhodnenú cenu 10 euro môžu zakúpiť i držitelia preukazov ISIC nad 26 rokov.

Okrem plnohodnotnej akreditácie budú mať študenti možnosť získať za 5 euro aj stanovacie priestory v Trenčianskych Tepliciach.

Art Film Fest aj tento rok ponúkne rôznorodý výber toho najpozoruhodnejšieho, čo za posledný rok vzniklo vo filmovom svete. V programe nebudú chýbať vlajkové lode festivalu – Medzinárodná súťaž hraných aj krátkych filmov. Snímky, ktoré získali cenné trofeje zo svetových festivalov ponúknu sekcie Okolo sveta aj Európske zákutia. Filmové novinky z našich zemepisných šírok prinesie Slovenská sezóna a Česká radosť. O experimentálne aj uletené filmy nebude núdze v sekciách Láska a anarchia a Nočná prehliadka. Art Film Fest tento raz zaostrí v sekcii Focus: Nový britský film a snímky z ďalekej Ázie zavítajú v sekcii Prísľuby z východu. Čerešničkou v tohtoročnom programe bude tematická sekcia Pri vychádzaní z kina, ktorú uvádza Art Film Fest pri príležitosti svojho 20. jubilea. Návštevníci Art Film Festu opäť uvidia na vlastné oči hviezdy svetového filmu, festival odovzdá ocenenia Hercova misia a Zlatá kamera. Okrem filmových premietaní sa budú môcť návštevníci zabaviť aj na sprievodných podujatiach.

Festivaloví návštevníci si môžu za zvýhodnenú cenu zakúpiť festivalovú permanentku na celý Art Film Fest – 8-dňový cinepass. Do 31. mája bude v sieti Ticketportal v predaji za
16 euro a od 1. júna do začiatku festivalu za 23 euro. Počas festivalu budú celotýždňové permanentky stáť 30 euro.

Držitelia Teplickej karty, karty EURO<26, ITIC-u, ZŤP alebo ZŤPs, členovia filmového klubu ASFK a AČFK si môžu zakúpiť zlacnené cinepassy v predpredaji za 10 euro, počas festivalu ich bude permanentka stáť 15 euro.

Účastníci Art Film Festu nad 62 rokov si budú môcť zlacnený dôchodcovský cinepass zakúpiť iba počas festivalu, bude stáť 5 euro a pre seniorov, ktorí majú trvalý pobyt v trenčianskom kraji, bude stáť 2 eurá.

Počas festivalu budú k dispozícii aj jednorazové lístky za 2 eurá, ktoré umožnia návštevníkom vstup na jedno vybrané premietanie. Už tradične bude v predaji 3-dňový cinepass za 10 euro. Novinkou bude 24-hodinový cinepass, v predaji bude len počas festivalu za 5 euro.

Návštevníci Art Film Festu sa budú môcť počas festivalu ubytovať aj v stanovom mestečku, vstup do neho bude stáť 5 euro.

Art Film Fest aj tento rok ponúkne snímky, ktoré sa k slovenským divákom dostanú po prvýkrát, svetové aj domáce filmové novinky, aj diela s exotickým nádychom vzdialených kontinentov.
Art Film Fest 2012 – 20. Medzinárodný filmový festival Trenčianske Teplice/Trenčín Festival sa koná pod záštitou predsedu vlády Slovenskej republiky pána Roberta Fica.

Organizátori: ART FILM, n.o., FORZA, a.s.

Spoluorganizátori: Mesto Trenčianske Teplice, Mesto Trenčín, Kúpele Trenčianske Teplice

Festival finančne podporil: Audiovizuálny fond

Generálni reklamní partneri: KOOPERATIVA poisťovňa Vienna Insurance Group, Privatbanka

Hlavní reklamní partneri: Omnia Holding SE, Slovnaft, AquaCity Poprad, cestovná kancelária Hydrotour

Oficiálny prepravca: Lancia

Logistický partner: DHL

Cinepass pre študentov len za 5 EUR prináša Prvá stavebná sporiteľňa, a. s.

Reklamní partneri: TIPOS, Slovak Telekom, Penzión Baske, Cinemax, Forza CZ, Omnia Motors, Omnia 2000, DOMO Omnia, Omnia KLF

Oficiálni dodávatelia: značka Moët, festivalový kúpeľný hotel Pax, NAY Elektrodom, Esterle&Esterle, LampART, Stredná odborná škola polygrafická

Hlavní mediálni partneri: Rozhlas a televízia Slovenska, Pravda, Rádio FM, zoznam.sk

Mediálni partneri: TA 3, TV JOJ, Film Europe Channel, Central Europe Television, Rádio Europa 2, .týždeň, Eurotelevízia, Pardon, OK!, Kinečko, Kam do mesta, Focus, GONG SK, Boomerang Media, SITA, BlueSky, euroAWK, moviemania.sk, filmneweurope.com

Partneri: Trenčiansky samosprávny kraj, Európska komisia – zastúpenie na Slovensku, Slovenský filmový ústav, Celtima SK, hotel Flóra, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko