Dom sa teší aj zo Slnka v sieti

Film režisérky Zuzany Liovej DOM, ktorý Medzinárodný filmový festival ART FILM FEST uviedol v júni 2011 v exkluzívnej predpremiére, získal na tohtoročnom udeľovaní národných filmových cien Slnko v sieti cenu za najlepší film. Snímka dostala celkovo šesť ocenení, vrátane trofeje za scenár pre Zuzanu Liovú, a absolútne ovládla herecké kategórie.
Slnko v sieti za ženský herecký výkon v hlavnej úlohe získala Judit Bárdos, za mužský herecký výkon v hlavnej úlohe ocenili českého herca Miroslava Krobota, vedľajšia rola vyniesla ocenenie českej herečke Taťjane Medveckej a v rovnakej mužskej kategórii akademici ocenili Mareka Geišberga.
Film so silným príbehom o generačnom konflikte rodičov a detí bol vôbec prvým slovenským celovečerným otváracím i súťažným filmom v histórii Art Film Festu a na jeho 19. ročníku sa uchádzal o trofej Modrý anjel v Medzinárodnej súťaži hraných filmov.

A hlavní predstavitelia v Trenčianskych Tepliciach zabodovali. Modrého anjela za najlepší ženský herecký výkon si odniesla Judit Bárdos a Modrého anjela za mužský herecký výkon Miroslav Krobot.

Snímka Dom získala na Art Film Feste 2011 aj cenu Film Europe „za mimoriadny tvorivý čin mladého slovenského filmového tvorcu, ktorý získal uznanie aj v zahraničí“. Film KAMENE režisérky Kataríny Kerekesovej, ktorý mal slovenskú premiéru v roku 2010 na Art Film Feste (v Medzinarodnej súťaži krátkych filmov), získal  národnú filmovú cenu "Slnko v sieti" za najlepší animovaný film.