Prekvapenie Art Film Festu bude práve v kinostane Tatra banka Cinema

Medzinárodný filmový festival Arf Film Fest začne tento piatok a bude pokračovať počas ďalšieho týždňa až do 26. júna. Osemnásty ročník opäť priniesol niekoľko rekordov – či už počtom premietaných filmov alebo počtom predstavení. V 13 programových sekciách bude divákom predstavených 239 filmov zo 48 krajín, z toho až 11 je našich, slovenských. Ďalším špecifikom tohto ročníka je aj vyšší počet hostí z filmovej brandže, ktorí prídu osobne uviesť svoje filmy. Art Film Fest si tak dlhodobo buduje pozíciu jedného z najvýznamnejších kultúrnych podujatí na Slovensku. 

Súčasťou programu bude aj udelenie troch ocenení Hercova misia za výnimočný herecký prínos. Ocenenými sú tento rok Josef Abrhám, Milan KňažkoGérard Depardieu. Kameramani sú každoročne ocenení cenou Zlatá kamera. Tá tento rok poputuje do rúk Václava VorlíčkaStanislava Szomolányiho.

Kinostan Tatra banky doslova zastreší premietania takých filmov ako je I love you Philip Morris v obsadení Jim Carrey a Ewan McGregor, austrálsky Red Hill v réžii Patricka Hughesa a Jazero Mungo od Joela Andersona, nemecko-kambodžský film Rovnaký, rovnaký, ale iný, a koprodukčné filmy PríbojGigant

Ako sa vyjadril Peter Nágel, riaditeľ Art Film Fest: "Ozajstným vyvrcholením rekordného počtu premietaní 18. Art Film Festu bude práve v kinostane Tatra banka Cinema projekcia skvelého filmu ako prekvapenie, ktoré v sobotu 26. júna osobne uvedie najvzácnejší hosť festivalu – legendárny francúzsky herec Gérard Depardieu."

Hlavným reklamným partnerom Art Film Festu je aj Tatra banka, ktorá sa v rámci svojej stratégie zameriava najmä na podporu umenia a vzdelania. Art Film Fest sa rozhodla podporiť okrem iného aj prostredníctvom originálneho premietacieho priestoru – kinostanu Tatra banka Cinema.

Podrobné informácie o programe nájdete na stránke festivalu artfilmfest.sk.