Začal sa predpredaj cinepassov – pre študentov opäť zadarmo!

Vďaka Prvej stavebnej sporiteľni majú študenti do 26 rokov – narodení v roku 1984 a neskôr – opäť možnosť prísť na Art Film Fest zadarmo. Stačí, ak do 11. júna 2010 vyplnia registračný formulár, ktorý nájdu na stránke artfilmfest.sk. Získajú tak 9-dňovú permanentku – študentský cinepass, ktorý im umožní vstup na všetky verejné festivalové projekcie a sprievodné podujatia festivalu. Od 18. júna 2010 už bude študentský cinepass k dispozícii len v pokladniach na registračných miestach festivalu za 5,- €. Za túto cenu získajú permanentky aj držitelia kariet ISIC a študenti starší ako 26 rokov. Mladí návštevníci určite ocenia aj správu, že v porovnaní s minulým rokom, na nich čakajú v stanovom mestečku väčšie priestory na ubytovanie.

Štandardné celofestivalové 9-dňové cinepassy si za zvýhodnené ceny môžu záujemcovia zakúpiť v predpredaji v sieti Ticketportal do konca mája len za 16,- €. Počas festivalu, v termíne od 18. do 26. júna 2010, už bude cinepass stáť 30,- €. V tomto termíne budú k dispozícii aj 3-dňové permanentky za cenu 10,- € alebo jednorazové vstupenky na jednotlivé vybrané predstavenia za 2,- €.

Špeciálne výhody majú aj klienti Zdravotnej poisťovne Dôvera, alebo držitelia kariet EURO<26, ITIC, ZŤP, Teplickej karty a preukazu člena filmového klubu. Do 17. júna 2010 môžu zlacnený cinepass získať len za 10,- €. Počas festivalu to už bude za 15,- €.

Zľavy čakajú aj na dôchodcov. Návštevníci starší ako 62 rokov si počas festivalu môžu kúpiť dôchodcovský cinepass za 5,- €, účastníci starší ako 62 rokov poistení v Zdravotnej poisťovni Dôvera, alebo s trvalým pobytom v trenčianskom kraji dokonca získajú festivalovú permanentku už za 2,- €.

Filmoví profesionáli (osoby aktívne pôsobiace v oblasti audiovízie) sa môžu bez poplatku akreditovať na festival požiadaním o akreditáciu Film Professional. Akreditačný formulár nájdu na stránke artfilmfest.sk v druhej polovici mája. 

Art Film Fest – Medzinárodný filmový festival Trenčianske Teplice/Trenčín je realizovaný s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu a Programu Európskej únie MEDIA.    Organizátori: ART FILM, n.o., Forza, a.s.
Spoluorganizátori: Mesto Trenčianske Teplice, Mesto Trenčín, Kúpele Trenčianske Teplice 
 
Mediálni partneri: Slovenská televízia, televízia Markíza, FilmBox, Televízia Central, Rádio Europa 2, Rádio Hit FM, Pravda, .týždeň, Markíza, Pardon, Cinemax, Kam do mesta, zoznam.sk, ISPA, SITA, Q-EX, Boomerang Media