Art Film Fest v Cannes uzatvára svoj program

"Program 18. Art Film Festu bol v čase odchodu na festival prakticky uzavretý. So svojimi spolupracovníkmi som sem šiel s tromi cieľmi: Absolvovať stretnutia so zástupcami ešte zopár nepotvrdených titulov, aby sme ich tu definitívne vyriešili. Prísť do Cannes je nepísanou povinnosťou pre každého filmového profesionála a organizátora filmového festivalu, lebo práve na tomto mieste sa v kocke predstavuje celý aktuálny filmový svet. No a napokon, ak by sa nám podarilo priviezť aj nejaké filmy z tejto prestížnej prehliadky, tak by som to označil za síce neplánovaný, ale o to viac vítaný bonus k nášmu tohtoročnému programu." 
Bohatá programová ponuka Art Film Festu už teraz obsahuje množstvo zaujímavých titulov, ktoré programový tím vybral na najprestížnejších festivaloch a prehliadkach akými sú  Clermont-Ferrand, najvýznamnejší festival krátkych filmov na svete, Cottbus, najvýznamnejší filmový festival Východnej Európy, Rotterdam, ktorý prináša výber nezávislého, inovatívneho a experimentálneho filmu z celého sveta, Sundance, najvýznamnejší festival nezávislého filmu v Spojených štátoch, San Sebastian, najvýznamnejší festival v španielsky hovoriacom svete, Maďarský filmový týždeň v Budapešti, a samozrejme Berlinale, jeden z najdôležitejších filmových festivalov na svete.
Art Film Fest – Medzinárodný filmový festival Trenčianske Teplice/Trenčín je realizovaný s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu a Programu Európskej únie MEDIA.   
Organizátori: ART FILM, n.o., FORZA, a.s. 
Spoluorganizátori: Mesto Trenčianske Teplice, Mesto Trenčín, Kúpele Trenčianske Teplice 
Festival sa koná s finančnou podporou: Audiovizuálny fond a Program Európskej únie MEDIA 
Generálni reklamní partneri: zdravotná poisťovňa DÔVERA, AquaCity Poprad
Hlavní reklamní partneri: Tatra banka, Slovnaft, Veolia Voda – Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, OHL ŽS, Alison Slovakia;Oficiálny prepravca: Lancia Logistický partner: DHL; Študentské cinepassy zadarmo prináša: Prvá stavebná sporiteľňa
Partner sekcie Slovenská sezóna: Zlatý Bažant; Reklamný partner: AVI Studio
Oficiálni dodávatelia: HUBERT J.E., GS design
Mediálni partneri: Slovenská televízia, televízia Markíza, FilmBox, CSTV, Central Europe Television, Rádio Europa 2, Rádio Hit FM, Pravda, .týždeň, Markíza, Pardon, Cinemax, Kam do mesta, zoznam.sk, Boomerang Media, SITA, euroAWK