Art Film Fest 2014 sa uskutoční od 21. do 27. júna

Dvadsiaty druhý ročník filmového festivalu Art Film Fest sa uskutoční od 21. do 27. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne. Vlastníci premietacích práv môžu svoje filmy na festival prihlasovať do 31. marca, pričom prihlášky pre súťažné i nesúťažné sekcie sú dostupné na oficiálnej webstránke festivalu.

Medzi nesúťažné sekcie patria Európske zákutia, Láska & anarchia, Okolo sveta, Prísľuby z Východu, Nočná prehliadka, Slovenská sezóna, Téma: Vojna a film. Držiteľom cien Hercova misia a Zlatá kamera budú tiež venované osobitné sekcie.

Vlani získala hlavnú cenu Art Film Festu, Modrého anjela za najlepší film, snímka Hodiny harmónie kazašského režiséra Emira Bajgazina. Modrý anjel za najlepšiu réžiu putoval do rúk gruzínskej režisérky Nany Jekvtimišvili a nemeckého filmára Simona Grossa za film V rozpuku, pričom Lika Babluani z tejto snímky si odniesla cenu za najlepší ženský herecký výkon.
V mužskej kategórii zvíťazil Ercan Kesal za výkon vo filme Pleseň. Zvláštne uznanie poroty získali rakúsky film Vojačka Jana a mexicko-španielska snímka Zlatá klietka. Zlatú kameru si osobne prevzal rakúsky režisér Ulrich Seidl a krištáľovú kópiu ocenenia Hercova misia prijala Barbora Bobuľová.