Art Film Fest bude opäť plný koncertov

Hoci je Art Film Fest v prvom rade oslavou filmového umenia, každoročne poteší aj fanúšikov dobrej hudby. Ani na jeho 20. ročníku, ktorý sa uskutoční od 16. do 23. júna v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, nebudú chýbať koncerty. Všetky budú opäť zadarmo.

Hudba bude znieť Art Film Festom každý večer od 21 h. v trenčiansko-teplickej Festivalovej kaviarni KURSALON. V réžii ju bude mať aj tento raz všestranný hudobník Oskar Rózsa. Osobne uvedie každý koncert.

V nedeľu 17. júna vystúpi kapela RetroACTEXperience v zložení výborných muzikantov – Oskar Rózsa na basgitare, Martin Valihora na bicích a za klávesy sa posadí Eugen Vizváry. Tieto mená sú zárukou výnimočného umeleckého zážitku.

V pondelok sa predstaví Michal Bugala New Trio s americkým kontrabasistom Ruebenom Rogersom a Martinom Valihorom. Michal Bugala New Trio je novozaložená formácia popredného slovenského gitaristu, ktorá interpretuje jeho originálne kompozície, pohybujúce sa medzi džezom, r´n´b, soulom, funkom či hip-hopom. Rueben Rogers podľa džezových kritikov patrí do prvej desiatky svetových džezových kontrabasistov.

Utorok bude patriť hudobnému zoskupeniu Roc´hann, ktoré vzniklo v roku 2004 na podnet dvoch Francúzov žijúcich v Bratislave. Prostredníctvom svojich veselých aj smutných námorníckych a tradičných bretónskych piesní chcú Slovákom umožniť spoznať a obľúbiť si kultúru tohto francúzskeho kraja. V tom im pomáhajú aj štyria mladí slovenskí hudobníci. Svoju multikultúrnosť potvrdzujú nielen svojím zložením, ale aj aranžovaním skladieb, okorenených folklórom iných európskych krajín.

V strede týždňa si návštevníci budú môcť vypočuť koncert Dana Heribana. Do povedomia sa dostal predovšetkým ako herec, ide však aj o originálneho a talentovaného pesničkára, čo potvrdzuje účasťou na viacerých zaujímavých hudobných projektoch. Jeho tvorbu prirovnávajú poslucháči aj kritici k menám ako Jaro Filip či Dežo Ursiny.

Vo štvrtok roztancuje Festivalovú kaviareň Kursalon nevšedná a zábavná banskobystrická skupina Sto múch.  Koncert prináša Rádio FM. Originálna banskobystrická skupina hrá “ekologický funky underground”, ktorý rozhodne prospieva životnému prostrediu i brániciam. Pri tvorbe svojich piesní a ich interpretácii kladie dôraz na slovenský spev a jeho zrozumiteľnosť a zvukomalebnosť.

Na záver, v piatok sa predvedie Lenka Dusilová, niekoľkonásobná držiteľka  hudobných cien Anděl, ktorá predstavuje mimoriadny úkaz na českej hudobnej scéne. Od rockovej a popovej hviezdy prešla k osobnému vyjadrovaniu a prijímaniu impulzov z najrôznejších štýlov a mimohudobných zážitkov. Jej koncert bude nepochybne zaujímavým zážitkom, kde kombinuje spev, akustickú gitaru a elektroniku.

Tento raz na Art Film Fest zavíta aj divadelné umenie. Súbor Homo Fuge sa divákom predstaví v stredu 20. júna na námestí Trenčianskych Teplíc. Púchovský súbor uvedie horor Sir Halewyn. Pod vedením režiséra Antona Šulíka formou púťového divadla, akoby na kolesách cirkusovej maringotky, vytvorili ilúziu ozajstného boja dobra a zla.