Organizátori Art Film Fest odchádzajú na prestížny festival v Cannes

Program Art Film Festu, ktorý sa tento rok koná od 20. do 27. júna, chcú jeho organizátori obohatiť o najhorúcejšie novinky, aké svetová kinematografia momentálne ponúka. „V čase odchodu do Cannes máme program 17. ročníka Art Film Festu prakticky uzavretý. Keďže je však festival v Cannes právom pokladaný filmovými odborníkmi za najvýznamnejší a najkomplexnejší, je povinnosťou zostavovateľov a dramaturgov medzinárodných prehliadok byť tu prítomný,“ vysvetľuje účasť programový riaditeľ Art Film Festu Peter Nágel, ktorý by rád priniesol do Trenčianskych Teplíc a Trenčína niektorú zo snímok, ktoré nadchnú laickú i odbornú verejnosť v Cannes. „Ak by sa podarilo doslova na poslednú chvíľu získať aj nejakú novinku z canneskeho programu, bol by to určite skvelý bonus do nášho programu navyše,“ zdôrazňuje Nágel.

 Art Film Fest, ktorý každý rok zažíva vyššiu návštevnosť domácich milovníkov filmu a aj v zahraničí si vytvára čoraz lepšie meno, využije v Cannes priestory spoločného česko-slovenského pavilónu. Okrem prezentačných materiálov a informácií poskytne stánok aj priestor na stretnutia fanúšikov filmu, ale aj filmových profesionálov z celého sveta. „Je to mieste, kde možno nadviazať nové kontakty, ktoré sú pre ďalšiu činnosť Art Film Festu veľmi potrebné,“ dodáva Nágel.

—————————————————————————————————————

Organizátori: ART FILM, n.o., Produkčný dom FORZA
Spoluorganizátori: Mesto Trenčianske Teplice, Mesto Trenčín, Kúpele Trenčianske Teplice

Hlavní mediálni partneri: Slovenská televízia, Slovenský rozhlas, Pravda, Zoznam.sk
Mediálni partneri: televízia Markíza, FilmBox, Televízia Central, Rádio Okey, Rádio FM, Rádio Regina, Rádio GO Dee Jay, Rádio Hit FM, týždenník Markíza, Žurnál, Pardon, Trenčianske Echo, Kam do mesta, port.sk, superobed.sk, SITA, ISPA, Q-EX