Film Muž so zajačími ušami otvorí 28.ročník Art Film Festu

V dňoch 23. – 27. júna 2021 sa v Košiciach uskutoční 28. ročník Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest. Po ročnej prestávke prinesie filmovým fanúšikom a fanúšičkám na košické plátna desiatky filmov z celého sveta, ale aj množstvo domácich noviniek. Jednou z nich bude aj lyrická komédia Muž so zajačími ušami, ktorá bude otváracou snímkou festivalu.

Muž so zajačími ušami je novinkou režiséra Martina Šulíka, ktorý má na svojom konte viacero obľúbených titulov, medzi nimi snímky ako Záhrada, Krajinka či Tlmočník. Jeho najnovší film, ocenený o. i. dvomi cenami z Medzinárodného filmového festivalu Varšava, rozpráva príbeh spisovateľa, ktorému pri písaní nového diela narastú… zajačie uši! Vďaka nim je schopný zreteľne vnímať ľudské myšlienky a zistí, že jeho blízki ho posudzujú celkom inak, než predpokladal. Podarí sa mu obraz o sebe v očiach druhých zmeniť?

V titulnej úlohe Šulíkovej komédie sa predstaví známy český herec a režisér Miroslav Krobot, ktorého spoluhráčmi budú výrazné herecké osobnosti Zuzana Kronerová, Alexandra Borbély, Táňa Pauhofová, Zuzana Mauréry či Oldřich Kaiser. Časť hereckého a tvorivého obsadenia bude tvoriť delegáciu, ktorá v júni snímku predstaví košickému publiku na slávnostnom otvorení festivalu.

„Art Film Fest bude prvým veľkým filmovým podujatím po pandémii, ktorá sa už snáď v takej miere, akú sme zažili za posledný rok, nevráti. Dotkla sa aj nášho filmu, dátum premiéry sme viackrát posúvali, ale dúfam, že tentokrát to vyjde,“ hovorí Martin Šulík. Dodáva, že ďalší vývoj situácie vidí optimisticky: „Verím, že otvorením Art Film Festu otvoríme aj bohaté a bezpečné filmové leto.“

Film Muž so zajačími ušami čaká po uvedení na festivale cesta slovenskými kinami – do distribúcie vstúpi 1. júla. Okrem neho sa môžu návštevníci a návštevníčky Art Film Festu tešiť na ďalší tucet slovenských či koprodukčných snímok v premiérovom uvedení na domácej pôde. Viac informácií o programe bude festival zverejňovať postupne v priebehu najbližších týždňov a k dispozícii budú na jeho webstránke (www.artfilmfest.sk) a sociálnych sieťach.

FOTO z filmu: Garfield Film


Organizátor: ART FILM FEST s.r.o.

Spoluorganizátori: Mesto Košice, K13 – Košické kultúrne centrá, ART FILM FEST, n.o., BLAZON, s.r.o., LGM, s.r.o.
Festival sa koná pod záštitou ministerky kultúry Slovenskej republiky

Festival finančne podporil: Audiovizuálny fond
Festival je realizovaný s finančnou podporou Košického samosprávneho kraja z programu Terra Incognita

Hlavní reklamní partneri: DEMI šport plus, CODES CREATIVE

Reklamní partneri: Kino Úsmev

Oficiálni dodávatelia: BARZZUZ

Partneri: MIHYRING

Hlavní mediálni partneri: TV JOJ, Kinosála, JOJ Cinema, Zoznam TV
Mediálni partneri: Československo Channel, Be2Can Channel, Rádio Expres, Rádio Košice, SME, Korzár, Forbes, Slovenka, webnoviny.sk, kamdomesta.sk, Bigmedia, HomeMedia Production, film.sk, Noizz, ONline Bardejov
Partneri: Autocont, Teledom, KPK Reklama, Esterle&Esterle, TelekomCLOUD, DELTA ONLINE

 

Kontakt pre médiá: Peter Gašparík, PR manažér podujatia,
www.artfilmfest.sk, crgre.tnfcnevx@negsvyzsrfg.fx, +421 915 711 880