Predčítač (The Reader)

Názov: Predčítač (The Reader)
Termín: 18. jún, 21:00
Miesto: Košický amfiteáter
Kúpiť vstupenku

Americko-nemeckého Predčítača (The Reader) predstaví na Art Film Feste osobne jeho hviezdny režisér Stephen Daldry.

Za príbehom, ktorý je inšpirovaný rovnomenným bestsellerom Bernharda Schlinka (r. 1995), stojí renomovaný britský režisér a scenárista Stephen Daldry – držiteľ oscarových nominácií v kategórii najlepší režisér za tri filmy: Billy Elliot (2000), Hodiny (2002) a Predčítač (2008). Zároveň je držiteľom prestížneho ocenenia z amerického Broadwaya Tony Award 2009 v kategórii najlepší režisér muzikálu za titul Billy Elliot.
Práve Stephen Daldry sa stane jednou z hlavných hviezd nadchádzajúceho Art Film Festivalu Košice, počas ktorého osobne slávnostne uvedie projekciu svojho filmu Predčítač a prevezme si prestížne festivalové ocenenie Zlatá kamera.

Snímka Predčítač z roku 2008 bola nakrútená v americko-nemeckej koprodukcii s rozpočtom 32 miliónov amerických dolárov. Hlavnej hviezde Kate Winslet priniesla úloha Hanny Schmidt sošku Oscara v kategórii najlepšia herečka v hlavnej úlohe. Snímka je príbehom o pravde, odpustení i o tom, ako sa jedna generácia vysporadúva so zločinmi tej predchádzajúcej.

Diváci si budú môcť snímku vychutnať v košickom amfiteátri v sobotu 18. júna.

Oficiálny trailer k filmu Predčítač si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=0emmBTQzG_s

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=0emmBTQzG_s]

Kúpiť vstupenku