Na Art Film Fest do Košíc o polovicu lacnejšie! So Železničnou spoločnosťou Slovensko

Do Košíc, nového dejiska 24. ročníka Art Film Festu, sa budú môcť festivaloví návštevníci dopraviť o polovicu lacnejšie. Hlavný dopravca Art Film Festu – Železničná spoločnosť Slovensko totiž ponúka filmovým fanúšikom až 50-percentnú zľavu z cestovného do Košíc z akéhokoľvek miesta na Slovensku. Znamená to, že po predložení cinepassu z účasti na Art Film Feste platí pôvodný cestovný lístok aj na cestu späť. V tej kategórii vlaku, na ktorú bol zakúpený na cestu tam.  Akciu môže využiť každý návštevník počas konania Art Film Festu, teda od 17. do 25. júna 2016. Špeciálna cena platí vo všetkých vlakoch osobnej dopravy vedených Železničnou spoločnosťou Slovensko, okrem vlakov kategórie SC a EC.

Dejiskom Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest sa od roku 2016 stane metropola východného Slovenska – mesto Košice. Košice sú kultúrnym a ekonomickým centrom východu Slovenska a ideálnou lokalitou pre usporiadanie filmového festivalu.

Prirodzeným „živým“ centrom Art Film Fest-u Košice bude historické Hlavné námestie, odkiaľ sa diváci a návštevníci môžu veľmi rýchlo presunúť do naplánovaných kinopriestorov festivalu, ktorými sú Kunsthalle, Kulturpark, kinosála Historickej radnice (bývalé Kino Slovan), Kino Úsmev a Amfiteáter.

Filozofiou AFF zostáva spontánny divácky záujem, nadšenie pre kvalitný film a živá festivalová atmosféra. Art Film Fest, ktorý vznikol v roku 1993, je súťažný medzinárodný filmový festival, ktorý sa vo svojej programovej dramaturgii orientuje na prezentáciu diel najnovšej svetovej kinematografie, významných titulov filmovej histórie a v neposlednom rade ponúka aj výberovú prehliadku snímok slovenského audiovizuálneho prostredia. Je najdlhšie organizovaný filmový festival bez prerušenia na území Slovenskej republiky. Vychádzajúc z dlhoročnej tradície sa profiluje ako jedna z najvýznamnejších a divácky najnavštevovanejších kultúrno-spoločenských prehliadok v Slovenskej republike.