Tvorcovia predstavili na Art Film Feste pripravované slovenské filmy

V dňoch 24. a 25. 6. 2013 sa počas 21. Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest uskutočnilo podujatie FÓRUM 2013, zamerané na podporu propagácie, distribúcie a predaja slovenských filmov na medzinárodnom trhu. Jeho verejný program uzatvoril v utorok dopoludnia PANEL pripravovaných  slovenských hraných filmov, na ktorom domáci tvorcovia predstavili svoje aktuálne projekty.
Dohromady 12 pripravovaných filmov vo fázach vývoja, výroby či postprodukcie prezentovali producenti a tvorcovia festivalovej verejnosti, novinárom a prítomným odborníkom FÓRA 2013. Panelovú prezentáciu otvorila Barbora Struss, zastupujúca medzinárodný vzdelávací program MIDPOINT. Na Art Film Feste prebiehala prvá časť dramaturgického workshopu určeného študentom a čerstvým absolventom európskych filmových škôl. Jeho zámerom bol vývoj krátkometrážnych i celovečerných scenárov v tvorivých tímoch pod vedením skúsených lektorov. Druhá časť workshopu prebehne na konci augusta v Českej republike, kde budú v oboch kategóriách vyhlásené a finančne odmenené víťazné tímy aktuálneho štvrtého ročníka. Na jeseň zároveň pripravuje MIDPOINT druhý ročník workshopu pre profesionálnych slovenských scenáristov.
PANEL pripravovaných slovenských hraných filmov zorganizoval v rámci programu FÓRA 2013 Slovenský filmový ústav v spolupráci s CHARACTER – Film Development Association.

Zoznam prezentovaných projektov:
Chceckpoint – r. Csaba Molnár, produkcia: FTF VŠMU (SK), prezentujúci: Jakub Viktorín
Dieťa vetra – r. Slavomír Zrebný, produkcia: FTF VŠMU (SK), prezentujúci: Viliam Štrelinger
Tretí breh – produkcia: Viliam Štrelinger (SK), prezentujúci: Viliam Štrelinger
Rinaldo drom – r. Richard Staviarsky, produkcia: Zum Zum Production (SK), prezentujúca: Zuzana Dušičková
Veronka – r. Vladimír Balko, produkcia: smartin (SK), prezentujúci: Martin Šimunič
Deti – r. Jaro Vojtek, produkcia: MPhilms (SK), prezentujúci: Mátyás Prikler
Dvadsať (predtým: Slovensko 2.0) – produkcia: MPhilms (SK), prezentujúci: Mátyás Prikler
Mirage – r. Szabolcs Hajdu, produkcia: Mirage Film Studio (HU), Délibáb Produkció (HU), Partnersfilm (HU), Fourth Culture Films (GB), MPhilms (SK), prezentujúci: Mátyás Prikler
Wilsonovo – r. Jiří Strach, minoritná koprodukcia: PubRes (SK), FilmBrigade (CZ), prezentujúca: Zuzana Mistríková
Místa – r. Radim Špaček, produkcia: Bionaut (CZ), PubRes (SK), prezentujúca: Zuzana Mistríková
Rukojmeník – r. Juraj Nvota, produkcia: ALEF Film&Media Group (SK), prezentujúci: Juraj Nvota
Colette – r. Milan Cieslar, produkcia: Happy Celuloid (CZ) Wandal Production (SK), Česká televize (CZ), AB Barrandov (CZ), UPP (CZ), RTVS (SK), prezentujúca: Wanda Hrycová