PRISTRIHNI SI!

Film to nie je len je len virtuálny pohyblivý obrázok, ale aj po oboch okrajoch perforovaný pás pružného materiálu potiahnutý svetlocitlivou vrstvou, ktorá tieto obrázky zachytáva. Dnes to už nevie každý. Na workshope s názvom Pristrihni si! sa o tom môže každý presvedčiť na vlastné oči a ruky. Odmenou mu bude vlastný film s oficiálnou projekciou na Art Film Feste.
Od 16.6. do 21.6., každý deň od 13.00 do 17:00 bude v Kúpeľnom parku v Trenčianskych Tepliciach otvorený pre nádejných experimentálnych filmárov  KINEČKO – stánok, v ktorom sa môže stať spoluautorom spoločného filmu s názvom Filmtopia naozaj ktokoľvek, kto má záujem a chuť tvoriť, či aspoň prizieť sa filmu z blízka.
Premiéra Filmtopie (spoločného filmu vytvoreného na workshope): Kino Prameň, 22.6., 22:00, živý hudobný sprievod Pjoni, možnosť nahliadnuť do premietacej miestnosti

ČO VŠETKO ZAŽIJETE NA WORKSHOPE?
Geocaching – hravé hľadanie filmového materiálu a iných filmových pokladov. Poschovávané, ponamáčané a pozakopávané filmy už teraz na vás čakajú, starnú a pretvárajú sa do krásy a originality. Stačí prísť do KINEČKO-stánku, kde dostanete indície, podľa ktorých nájdete film, s ktorým môžete ďalej pracovať. S takto nájdeným (found footage), prípadne zámerne chemicky či manuálne upravovaným filmovým materiálom v minulosti pracovali viaceré experimentálne skupiny a  takto vzniknutej tvorbe sa hovorí direct film alebo hand-made film. Viac na túto tému sa dočítate v júnovom čísle časopisu KINEČKO, ktoré bude k dispozícii aj na workshope.
strih negatívu– ručné strihanie a lepenie filmového pásu
postprodukcia negatívu –  experimentovanie s filmovým pásom (My sme luhovali a zakopávali, Vy budete šiť, páliť, leptať… Máme nejaké zásoby, ale vlastné pomôcky sú vítané: ručné šijacie strojčeky, dierovačky, nite, bavlnky, fixky, trblietky…)
lomografia –  bezplatné požičiavanie lomo fotooaparátov a kamery lomo-kino od lomography.sk
vyvolávanie negatívov- ide to aj kávou!

Workshop pripravili: Eva Križková, Eva Pavlovičová, Robo Pányi  (Kinečko) a Matej Žoldoš (lomography.sk) v spolupráci s Art Film Fest Trenčín/Trenčianske Teplice 2012

Ak ste zvedaví, neváhajte nás kontaktovať na xvarpxb@xvarpxb.pbz