Organizátori Art Film Fest odchádzajú na prestížny festival v Cannes

Spoznať najhorúcejšie svetové filmové novinky a možno aj získať niektorú z nich do programu 19. ročníka Art Film Festu. S takým cieľom odchádzajú organizátori najvýznamnejšieho slovenského filmového festivalu na najprestížnejšiu európsku filmovú udalosť roka – na festival do Cannes. Ten sa začína v stredu 11. mája a francúzska riviéra bude žiť hviezdami a ich filmami do 22. mája.

Program Art Film Festu je už tradične v čase konania filmovej prehliadky v Cannes prakticky uzavretý, ale riaditeľ Art Film Festu Peter Nágel sa každoročne snaží spolu s členmi programového tímu získať nejakú najnovšiu snímku na festivalové plátna do Trenčianskych Teplíc a Trenčína.

Prísť do Cannes a pokúsiť sa o niektorú z najhorúcejších snímok je koniec koncov nepísanou povinnosťou každého zostavovateľa medzinárodného filmového festivalu. „Ak by sa nám podarilo priviezť aj nejaký film z tejto prestížnej prehliadky, tak by to bol neplánovaný, ale o to viac vítaný bonus k nášmu tohtoročnému programu,“ povedal Nágel.

Medzinárodný filmový festival Art Film Fest má už v bohatom programe 19. ročníka, ktorý sa uskutoční od 17. do 25. júna, snímky ovenčené cenami zo slávnych filmových festivalov v Berlíne, Benátkach, Locarne, Karlových Varoch či San Sebastiana.