Medzinárodný dramaturgický program MIDPOINT

V roku 2011 sa uskutoční druhý ročník medzinárodného programu dramaturgických workshopov MIDPOINT.
Vznik programu iniciovalo päť európskych vysokých filmových škôl – bratislavská VŠMU,  pražská FAMU a filmové školy v Lodži, Budapešti a Bukurešti.

Cieľom programu je ponúknuť študentom a čerstvým absolventom dramaturgiu ich projektov a podporiť spoluprácu scenáristu, režiséra a producenta pri vývoji filmového projektu.

Realizácia programu sa opäť sa uskutoční formou dvoch intenzívnych workshopov. Prvý workshop sa bude konať v rámci Art Film Fest Trenčianske Teplice a druhý v Českej republike.

Náplňou oboch workshopov bude intenzívna práca v skupinách – analýza scenárov, odborné prednášky a master classes s renomovanými filmovými tvorcami so skúsenosťami z Európy a USA. Jedným z hlavných lektorov na tohtoročnom workshope v Trenčianskych Tepliciach bude i svetoznámy renomovaný scenárista Jean Claude Carrière, ktorý spolupracoval napríklad s Milošom Formanom a Luisom Buelom.

Na prvý druhý ročník programu MIDPOINT bude vybraných 14 projektov z celkových 42 prihlásených.
Na záver druhého workshopu MIDPOINT udelí Cenu za najlepší celovečerný projekt (v hodnote 1500 Euro) a Cenu za najlepší krátkometrážny projekt (1000 EUR). V minulom roku bol Cenou za najlepší celovečerný projekt ocenený scenár Barbory Hrínovej a producentky Barbary Hessovej „Pred odletom“.

Program MIDPOINT je podporený programom MEDIA, Audiovizuálnym fondom SR a Ministerstvom kultúry ČR.

   Partnerom programu na Slovensku je CHARACTER: Film Development Association a Art Film Fest.

Bližšie informácie www.midpointcenter.eu a www.character-fda.eu